O houbách a obchodování s nimi

Tržní houby

Třídění tržních hub

Výrobky z hub

Obvyklá nabídka

Prodej hub

Kontakty

[CNW:Counter]
Koupě a prodej hub

Prodej hub

Obchodování s houbami, zejména s houbami volně rostoucími, je poměrně značně limitováno jejich výskytem. Nelze dopředu s určitostí tvrdit, že k určitému datu bude k dispozici určitá houba v určitém množství. Výskyt hub je závislý do značné míry na počasí a do značné míry na okolnostech, které doposud nebyly přesně vědecky popsány. Z toho plyne, že smluvní vztahy vznikající při obchodování s volně rostoucími houbami jsou spíše smlouvami o úsilí vyhledat a dodat objednaný druh houby, až se tato houba v určité oblasti vyskytne, než o prostém dodavatelsko odběratelském vztahu, kdy dodavatel prostě přijde do skladu a dodá objednateli zboží.

Houby je možno objednat prostřednictvím těchto kontaktů. Pro nás je však prodej hub spíše koníčkem než obchodem, rozhodně tak nejsme schopni uspokojit objednávky přes 10 kg a více.

Čerstvé houby

Čerstvé houby je možno skladovat pouze 3 dny (houby volně rostoucí) a nebo 5 dní (houby pěstované). Po této lhůtě již nejde o čerstvé houby. Z toho plyne, že čerstvé houby je třeba zpracovat do tří, případně pěti dní ode dne sběru. V této lhůtě proto musí být uskutečněna dodávka k Vám. Čerstvé houby je třeba uchovávat v teplotě od 0 do 10 °C (houby volně rostoucí) a nebo od 0 do 6 °C (houby pěstované). Z tohoto omezení plyne, že čerstvé houby lze jen obtížně zasílat objednateli na dobírku, a proto je třeba volit jiný způsob přepravy hub. Cena této přepravy není do ceny hub započítána.

Houby sušené

Sušené houby se snadno skladují a přepravují, proto je možno zaslat je objednateli na dobírku, případně zvolit jiný způsob dopravy. Cena této přepravy není do ceny hub započítána.

Houby konzervované

Konzervované houby jsou houby naložené ve standardním sladkokyselém nálevu. Pokud máte zájem pro naložení hub v nějakém speciálním nálevu, lze Vašemu přání vyhovět. Konzervované houby lze zasílat na dobírku, případně zvolit jiný způsob dopravy. Cena této přepravy není do ceny hub započítána.

Houby zmrazované

Houby obvykle nezmrazujeme, neboť tím ztrácí chuť a konzistenci. Zmrazování je podle našeho názoru nejhorší způsob uchovávání hub, proto se snažíme houby uchovávat především sušením a konzervací v nálevech. Na Vaše zvláštní přání Vám můžeme houby zamrazit. Problémy se zmrazenými houbami nastávají v jejich distribuci, neboť se nedají poslat na dobírku a je třeba hledat jiný způsob dopravy. Cena této dopravy není do ceny hub započítána.

Ostatní výrobky z hub

Ostatní výrobky z hub jako jsou granuláty, prášek a pasta z hub, houbové extrakty a koncentráty vyrábíme na zakázku podle Vašich přání. Tyto výrobky jsou zpravidla takové povahy, že je možné je zaslat prostřednictvím poštovní přepravy, případně se dohodnout o jiném způsobu dopravy. Cena této dopravy není do ceny hub započítána.